Karta Różnorodności to inicjatywa, do której dobrowolnie dołączyć mogą pracodawcy z sektora biznesu, nauki, administracji publicznej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych. Do podpisania Karty Różnorodności potwierdzającej, że Hochland Polska jest bezpiecznym miejscem pracy dla każdego, doszło dzięki pracy workstreamu Zarządzania Generacjami.

Karta Różnorodności, której koordynatorem w Polsce jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, to międzynarodowy projekt realizowany w 26 krajach Unii Europejskiej, w tym od 12 lat w naszym kraju. Polityka równego traktowania i zarządzanie różnorodnością przynosi wymierne korzyści i wpływa na rozwój oraz innowacyjność organizacji. Dla Hochland Polska zostanie sygnatariuszem Karty Różnorodności to nie jest zmiana, a potwierdzenie, że dotychczasowe działania i inicjatywy firmy przeciwdziałają dyskryminacji i zapewniają równe traktowanie pracowników, klientów i partnerów biznesowych.

Do tej pory w Hochland Polska wdrożono szereg standardów, kodeksów odpowiedzialności, polityk oraz  samoregulacji, m. in. Wewnętrzną Politykę Antymobbingową, Grupowe Zasady zarządzania i  współpracy czy Kodeks Postępowania dla wszystkich pracowników i kontrahentów spółek Grupy. Ponadto wszystkim im udostępniony został specjalnie stworzony system TELL US!, który służy do zgłaszania różnego rodzaju nieprawidłowości i naruszeń prawa, a w ramach projektu „Zarządzanie Generacjami” przygotowano zestaw narzędzi do wspierania zmiany pokoleniowej w organizacji, w tym warsztaty dla managerów z Zarządzania Generacjami. W Hochland kluczowym aspektem jest szacunek dla wszystkich pracowników i partnerów biznesowych niezależnie od występujących różnic. Przystąpienie w sierpniu do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności pozwala nam na potwierdzenie słuszności naszych działań  – mówi Miłosz Dudziak, Lider ds. Rozwoju Ludzi i Organizacji. I dodaje: Prowadząc dalsze projekty w tym zakresie, pod koniec roku rozpoczniemy realizację warsztatów dla wszystkich Przełożonych odnośnie założeń DEI i funkcjonowania w różnorodnych zespołach.

Związek Polskich Przetwórców Mleka
ul. Złota 59, budynek Lumen, piętro 6
00-120 Warszawa 

Telefon: +48 222 660 271
Faks: +48 222 660 372
sekretariat@zppm.pl