Z przyjemnością informujemy, że Prezes Zarządu ZPPM został zaproszony do udziału panelu dyskusyjnym “Rolnictwo przyszłości”, który odbędzie się w ramach w konferencji PRECOP 28, organizowanej w dniach 5 – 6 października 2023r. w Katowicach.
PRECOP 28 to dwudniowa konferencja przygotowująca do Szczytu Klimatycznego ONZ COP28 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podczas debaty zostaną poruszone następujące tematy:
• Transformacja systemów żywnościowych w UE. • Systemy żywnościowe wobec zmian klimatu. • Transformacja rolnictwa w kierunku rolnictwa zrównoważonego – ocena dokonanych zmian, dalsze kroki. • Rolnik a zrównoważony system żywnościowy – szanse i wyzwania. • Zachęty finansowe dla zrównoważonego rolnictwa. • Nowe technologie w sektorze rolno-spożywczym. • Redukcja emisji w systemie żywnościowym. • Ochrona bioróżnorodności, a wydajny system żywnościowy. • Biznes oraz agendy ONZ wobec powstającego nowego, zrównoważonego systemu żywnościowego.
Do udziału w sesji zostali zaproszeni również:
Barbara Baj-Wójtowicz, Slavonic & East European Subject Consultant at Oxford University, promotorka agroleśnictwa
Andrzej Grzyb, poseł na Sejm RP, Koalicja Polska
Michael Kotow, Co-founder, Urbanika Farms
Knut Moestue, Director Sustainable Food Systems, UN Global Compact Norway
Kacper Nosarzewski, członek zarządu, Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością, partner, 4CF
Jerzy Plewa, ekspert Team Europe, szef dyrekcji generalnej ds. rolnictwa i obszarów wiejskich (DG AGRI) w Komisji Europejskiej w latach 2013-2020
Mirosław Proppé, prezes zarządu, Fundacja WWF Polska
Przedstawiciel: FAO
Dziękując organizatorom za zaproszenie, Prezes Marcin Hydzik powiedział:
Mam ogromną przyjemność wzięcia udziału w debacie “Rolnictwo przyszłości” podczas PRECOP 28, konferencji przygotowującej do Szczytu Klimatycznego ONZ COP28 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będzie to znakomita okazja do poruszenia najistotniejszych obecnie tematów, takich jak transformacja rolnictwa w kierunku rolnictwa zrównoważonego oraz omówienie roli rolników w zrównoważonym systemie żywnościowym. Pojawi się też bardzo ważny temat zachęt finansowych dla zrównoważonego rolnictwa. Wszystkie te tematy są obecne w dyskusji wewnątrz naszej branży, czas pokazać interesariuszom zewnętrznym już wypracowane dobre praktyki i konkretne przykłady wdrażania zrównoważoności w mleczarstwie.
Związek Polskich Przetwórców Mleka ul. Złota 59, budynek Lumen, piętro 6 00-120 Warszawa